(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-N67HT5S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-221296004-1'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-E900CZ8YF3');

Organizacja wesela krok po kroku

planowanie wesela

Wesele to niezapomniane wydarzenie zarówno dla nowożeńców, jak i ich gości. Zorganizowanie tego szczególnego dnia wymaga jednak sporego zaangażowania, czasu i cierpliwości. W niniejszym artykule podpowiemy, kiedy warto zacząć planowanie wesela oraz jak krok po kroku zorganizować tę wyjątkową uroczystość.

Kiedy zacząć planowanie wesela?

Decyzja o ślubie i weselu często rodzi pytanie, od czego zacząć? Przede wszystkim warto określić, ile czasu potrzebujemy na przygotowania. W przypadku większości par idealnym okresem jest 12 do 18 miesięcy przed planowaną datą ślubu. Taki czas pozwala na spokojne i przemyślane działania, a także rezerwację wymarzonej sali czy kościoła. Jeśli jednak para ma mniej czasu, warto poświęcić dłuższą chwilę na ustalenie priorytetowych elementów.

Jak zorganizować wesele?

Organizacja wesela to proces, który można podzielić na kilka etapów. Pierwszym krokiem w organizacji wesela jest wybór daty oraz miejsca uroczystości. Warto zastanowić się, czy ślub ma odbyć się w kościele, czy urzędzie stanu cywilnego, a także czy preferujesz tradycyjną salę do organizacji wesel, taką jak nasza obok Zawiercia, czy może bardziej oryginalne miejsce, np. pałac czy dworek. Rezerwacja terminu i miejsca powinna nastąpić jak najwcześniej, aby mieć pewność, że wybrane będzie dostępne. Pamiętaj także o ustaleniu budżetu, stworzeniu listy gości i oczywiście wystosowaniu zaproszeń z odpowiednim wyprzedzeniem. By impreza była udana zadbaj także o dekoracje, oprawę muzyczną i menu. 

Organizacja wesela to proces, który może być zarówno ekscytujący, jak i stresujący. Warto jednak pamiętać, że to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. W czasie planowania swojego przyjęcia zadbaj przede wszystkim o czerpanie przyjemności i celebrację każdego etapu przygotowań.

Wróć do bloga